Święto Podwyższenia Krzyża w radzie 15160 im. Matki Boskiej Fatimskiej w Rudzie Śląskiej.

Utworzono: czwartek, 20 września 2018 g.18:45
 
Rycerze Kolumba z Rady 15160 z Rudy Śl postanowili wyremontować Krzyż, który "od zawsze" stoi przy skrzyżowaniu ulic Zabrzańskiej, Wolności i 1-go Maja w Rudzie Śląskiej 1.
Po przeprowadzeniu wizji lokalnej w ubiegłym roku okazało się, że stary Krzyż nie nadaje się już do renowacji. Postanowiliśmy ufundować nowy krzyż z drewna modrzewiowego. Prace wykończeniowe rycerze wykonali sami.
Krzyż został przywieziony i złożony u stóp ołtarza w kościele pw. św. Piusa X w Rudzie Śląskiej 1 gdzie przez cały tydzień był adorowany .
14 września w święto Podwyższenia Krzyża w czasie uroczystej mszy św. nowy Krzyż został poświęcony. Po mszy św. z kościoła wyruszyła procesja z Krzyżem do miejsca przeznaczenia.
Rycerze Kolumba wraz ze swoim Kapelanem składają serdeczne podziękowania czcigodnemu księdzu proboszczowi Katedry Chrystusa Króla w Katowicach za przekazanie figury Pana Jezusa na nowy Krzyż, Rycerzom Kolumba z zaprzyjaźnionej Rady 15523 z Czeladzi za pomoc przy pracach związanych z tym dziełem, a także wszystkim uczestniczącym w procesji parafianom i gościom.
 
Vivat Jesus!
Witold Zmysłowski WR Rady 15160